19.05.2024 01:36
Navigace
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

vofi
27.12.2022 16:56
Hezký nový rok přejeme z Hegyka.[b] Šklebící se [/b]

Jarda a Maru
23.10.2022 18:54
Ahoj Vofíci, užívejte si to ... my se chystáme v půlce listopadu do Dunajské Stredy a jestli nevymyslím něco jiného, tak o Vánocích tamtéž Úsměv

vofi
22.10.2022 21:45
Pěkný pozdrav z Hegyka !!!! Úsměv

RadekH
01.06.2018 20:12
V Budišově je hezký kemp a super langoše.

Jarda a Maru
01.06.2018 20:04
Prší, prší, jen se leje.... Zdravíme vás všechny z Budišova nad Budišovkou. Zítra Kružberk a Slezská Harta. ☔ ☔ ☔🌟🌟🌟

Diskuze fóra
Nejnovější diskuze
· žumpa - co na srdci...
· Jarní výjezd od 25...
· TIPY NA VÝLETY
· vtípek
· Narozeniny,jmeniny
Nejdiskutovanější
Žádná diskuze
Poslední články
· ŠEJBA Jaroslav HALA...
· Z kopce do kopce
· Trajekty
· Když se chce, všec...
· Tankování
Číst diskuzi
KK 50 + f » Naše výjezdy » Kam zrovna jedeme
 Vytisknout diskuzi
Adminovy výjezdy
Admin_Radek
Tento víkend jsme vyjeli do Rychlebských hor sami bez dětí a se psy. V pátek jsme vyjeli přes Zábřeh, Hanušovice, Ostružnou, Lipovou Lázně až k Javorníku do Račího údolí. Tam jsme zajeli na parkoviště a ráno vyrazili na 12 km vycházku pres Račí údolí, zříceninu hradu Rychleby, čertovu kazatelnu, kapli sv. Antonína, zámek Jánský vrch (tam jsme si v kavárně dali kávu a panna cottu) a pak vyrazili přes Javorník zase do Račího údolí. Po obědě jsme odjeli na parkoviště za hranicemi v PL za hraničním přechodem Travná/Lutynia. Ráno jsme chtěli vyjít na Borůvkovou horu, kde je celoročně otevřená rozhledna. Večer jsme si zažili blackout, kdy nám regulátor odpojil baterii kvůli nízkému napětí. Naštěstí lednice i topení (byť bez rozfuku) fungovaly, tak jsme ráno se sluníčkem elektřinu opet zprovoznili. Ráno byly 4 stupně, takže s našimi 2-3 kg psy se nedalo na Borůvkovou horu jít. Vybrali jsme aspoň výlet do lázeňského města Ladek -Zdroj. Rychlebské hory se nám moc líbily. Nebyli jsme tu naposledy.
Tady je pár fotek https://hunyady.r...1511633483
Upravil/a Admin_Radek dne 02.01.2022 12:50
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Admin_Radek
Je pořád slušně, tak jsme vyjeli do Štramberka. Měl jsem vybrané parkoviště, ale když jsme na ně dojeli, bylo tak do kopce, že bych se skutálel z postele. Našel jsem náhradní stání ve vedlejší vesnici u koupaliště.
Ráno jsme vyrazili do města, nejdřív si prohlédli náměstí, pak si vyšli na Trúbu a pak k rozhledně na Bílé Hoře, bývalý lom Kamenárka, jeskyni Šipka. Tam mě přepadl hlad, takže zase do centra a v místní pizzerii jsme si dali trhanou kachnu s červeným zelim a bramborovými noky a na náměstí ještě veliké štramberské ucho plněné šlehačkou. Nacpaní jsme došli do karavanu, po odpočinku si dali ještě jednu vycházku a těšili se na večer. Postihl nás ale stejný problém jako v Rychlebkách - regulátor usoudil, že nám má odpojit baterii a my se na chvíli ocitli bez světla. Bylo teprve 6 večer, nic jsem ještě nepožil a tak jsme se sbalili ajeli domů. Nakonec - viděli jsme, pro co jsme přijeli, tak nás to ani nemrzelo. I tak to byl krásný výjezd. Teď budu přemýšlet, jestli olověnou nebo LiFePo baterku, ale je čas. Nejspíš to byl poslední letošní výjezd.
Pár fotek tady https://hunyady.r...k_11-2021/
Upravil/a Admin_Radek dne 02.01.2022 12:55
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Joza
já jsem odpojovač zrušil, protože "žrouti" baterie se hlídají sami - lednice se odpojuje při 11,30V, měnič cca 11,40V a topení (Planar) jede až do 10,3 V a to ostatní jako čerpadlo a nebo světla ať drancujou baterku až do skonání. Možná, že to sníží trochu životnost baterky, ale mě to omezuje minimálně a to je to hlavní. Nakonec baterka je tam kvůli mě a né já kvůli baterce - já platím a baterka ať maká ....
 
Jarda a Maru
Radku, to je super a pro nás parádní inspirace. V těchto končinách jsme dosud nebyli a nic z toho neviděli ... a navíc Jarek se už strašně dlouho touží podívat do muzea Tatra Kopřivnice ...https://www.muzeu...... a já mám chuť na to štramberský ucho ... Šklebící se
Upravil/a Jarda a Maru dne 15.11.2021 16:41
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
Admin_Radek
Jj, Kopřivnice - myslím, že ty muzea Tatry jsou teď dvě a že je tam vystavena i rekonstruovaná Slovenská strela. Je tam fakt co vidět a Štramberk je kouzelný.
Jinak co se baterky týká, naštval jsem se a půjdu do 150 nebo 200 LiFePo4. Nebudu se stresovat kvůli elektrice.

Ještě pro "pobavení"- dnes jsem byl v Kopřivnici u klienta a cestou od něj kilometr od Kopřivnice se mi v zatáčce zhouplo auto, škrtlo podvozkem a dojel jsem. Do Olomouce s odtahovkou až do servisu. Zatím to nevím jistě, ale vypadá to, že praskly obě přední pružiny.

Až to všecko zaplatím a zprovozním, tak se můžeme domluvit na nějakém společném výjezdu.
Upravil/a Admin_Radek dne 15.11.2021 21:21
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Admin_Radek
Dnes jsme vyjeli bez karavanu na výlet do Mladějova na Moravě. Je tam v areálu bývalé šamotky technické muzeum a úzkokolejka. Dnes byla mimořádná novoroční jízda vláčkem.

img34.rajce.idnes.cz/d3401/17/17652/17652209_e7c735d404c6fb3144ee4155e1b42057/images/DSC06055.jpg

Odkaz na galerii je zde : https://hunyady.r...okolejkou/

A odkaz na stránky Mladějovské průmyslové dráhy www.mladejov

Odhaduju, že Maruška s Jardou tam taky někdy zajedou. Můžu dát i souřadnice na stání, už jsme tam byli i s přívěsem.
Upravil/a Admin_Radek dne 02.01.2022 12:51
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
Radku, tak to je parádní zážitek, určitě ho zkusíme... a to odklízení těch popadaných stromů mohlo být v ceně jízdného, že ? Šklebící seŠklebící se
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
Admin_Radek
Jasně, bylo. Ty vláčky jezdí jen od jara do podzimu a pak jednou na Nový rok.
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
Tak to s tou "klimatizací vagonů" jste měli celkem kliku, že bylo poměrně teplo těch 10 °C. I tak koukám, že jste tam měli sníh, to u nás i na jihu Čech nebyla ani vločka. A v bydlíčkovi na Silvestra jsme v noci vůbec netopili ... ÚsměvŠklebící se
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
Admin_Radek
Na Velikonoce jsme letos místo termálů jeli do Znojma. I když bylo počasí aprílové, byli jsme z výjezdu nadšení. Prošli jsme si Znojmo vč. hradu, rotundy, kostelů, viděli znojemské podzemí, visuté lávky přes Dyji, nejstarší vinici Šobes, muzeum motorismu, Loucký klášter. Bylo to moc fajn.

https://hunyady.r...noce_2022/
Upravil/a Admin_Radek dne 19.04.2022 09:58
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
Jéje, já to objevila až teď Zamračený... Radku, paráda ... moc pěkná místa ... a moc pěkné fotky www.caravan24.cz/images/smiley/smiley027.gif. Nezbývá mi než zase jít ve stopách Admina Cool.... Ale je to vostuda Naštvaný. Máme to všechno "za humnama" , nic z toho jsme neviděli a o některých částech vůbec nevíme, bo jsme Znojmo vždycky jen "prolítli", buď že jsme tam něco kupovali nebo cestou do Rakouska ...Šklebící seŠklebící se
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
Admin_Radek
Měli jsme 4 dny volna a nevěděli, kam jet. Rozhodla náhoda. Na inzerát jsem měl prodat držák mobilu na skútr. Pán byl z Brumova - Bylnice. Volba padla na Vizovické vrchy. V pátek večer jsme dorazili na parkoviště v Brumově pod zříceninou hradu. Ráno jsme zašli na hrad a pak si udělali cca 15 km vycházku na sedlo Matka a oklikou ke karavanu.
Třetí den jsem na vedlejších veřejných WC vedle parkoviště vylil záchod a odpadní vodu, o kousek dál na benzince doplnil plyn v bombě karavanu a taky čistou vodu. Další cesta byla na parkoviště u rozhledny Královec. Čtvrtý den jsme si zašli k rozhledně, pak na vycházku k vyhlídce Durch a odpoledne do Valašských Klobouk. Poslední noc jsme přejeli do Lačnova. Odtud jsme vyjeli na památník Ploština a na Čertovy skály.
Byli jsme s výjezdem moc spokojení, počasí nám přálo a byli jsme v místech, kam by nás ani nenapadlo vyjet. Dvakrát jsem vařil houbový guláš, protože jsem neodolal a vyrazil do lesa. Byl to fajn výjezd.
Tady je pár fotek https://hunyady.r...cke_vrchy/
Upravil/a Admin_Radek dne 18.10.2022 22:34
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Admin_Radek
A ještě doplním náklady - palivo LPG (260 km s přívěsem + 150 km solo) - 1.042,-Kč, LPG topení, bojler a lednice 268,-Kč. Za 4 dny luxusniho ubytování je to zadarmo Šklebící se
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
Radku, parádní výjezd a super "servisní místa"...www.caravan24.cz/images/smiley/smiley027.gif Beru si inspiraci, ale jen tu "nešlapací", bo 15 km bych já zvládla tak za 3 dny a hlavně ve dne, teď už je brzy tma a tu já nemám vůbec ráda....CoolŠklebící se
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
Admin_Radek
Maru, kdybys potřebovala souřadnice, můžu dodat.
Jinak mám už naplánovaný 4denní výjezd do Lanškrouna (1. noc), Mariánská hora (2. noc), Svitavy (3.noc kvůli servisu), Mor. Třebová (4. noc).
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
Jj, souřadnice se budou hodit, já se ozvu. My chceme taky vyjet, ale někam blíž, než jsme plánovali ty Západočeské lázně. Asi budeme improvizovat podle denního světla a sluníčka. Hrobku Schwarzenbergů, Třeboň, Vyšší Brod, Písek a zpět Červenou Lhotu a nějaké rozhledny a třeba i houby, které jsem ti načisto záviděla ... Šklebící seŠklebící se
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
Admin_Radek
No já jsem zvědavý, kdy se domluvíme a vyjedete s náma.

Třeba ten Lanškroun jedeme ve středu odpoledne, spíš večer. A z Třebíče je cca 127 km.
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
My jedeme taky ve středu, ale ráno a opačným směrem, bo Jarek tam má něco domluveno. Vypadá to, že letos už se asi nedomluvíme, ledaže byste dorazili do termálů někdy v půlce listopadu mimo ten svátek a pak ještě jednou někdy o Vánocích... A nebo až na jaře, jestli my se ho ve zdraví dožijeme ... bestpage.cz/smiles/s11720.gif... Šklebící se
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
Admin_Radek
Tak na jaře, no. Termály jsou pro nás passe, jak jezdíme s psékama, nechceme je nechat samy v karavanu.
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Admin_Radek
Protože si naše děťátko vymklo kotník a má nohu v sádře, řešili jsme, jestli jako normální rodiče zůstaneme doma nebo jako ti krkavčí odjedeme pryč. Nakonec vyšla druhá varianta, ale s tím, že budeme blízko, abychom mohli být cca za hodinu doma. V pátek jsme vyjeli v 10 dopoledne směr Šumperk. Měl jsem vyhlídnuté parkoviště u Sanatorky, odkud se dalo jít po turistické značce na různé vyhlídky na skalách. Tam jsme zůstali až do sobotního večera, kdy jsme přejeli na dvě noci do Velkých Losin.
Fotočke só toť: https://hunyady.r...1584059640
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 99
· Nejnovější člen: zlebaci
Události
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Žádné události.

Anketa
Kolik nocí ročně přespíte v karavanu?

Do 14 nocí
Do 14 nocí
0% [0 Hlasy]

Do 30 nocí
Do 30 nocí
9% [1 Hlas]

Do 60 nocí
Do 60 nocí
55% [6 Hlasy]

Nad 60 nocí
Nad 60 nocí
36% [4 Hlasy]

Hlasy: 11
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 29.05.2022 19:21

Archív anket
3,778,304 návštěv