08.08.2022 02:51
Navigace
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

RadekH
01.06.2018 20:12
V Budišově je hezký kemp a super langoše.

Jarda a Maru
01.06.2018 20:04
Prší, prší, jen se leje.... Zdravíme vás všechny z Budišova nad Budišovkou. Zítra Kružberk a Slezská Harta. ☔ ☔ ☔🌟🌟🌟

Helena a Jirka
09.04.2018 09:37
Zdravíme, rádi bychom jeli na sraz do Náchoda ale nevidím kde se přihlásit. Díky

Admin_Radek
01.04.2018 14:07
Zdravíme vsechny ze Sárváru. Počasí nic moc, ale v karavanu je fajn Úsměv.

Najf Fanda a Jarka
17.03.2018 10:34
Ahoj, my jedeme do Pápy

Diskuze fóra
Nejnovější diskuze
· JAPA JE DNES nejen u...
· žumpa - co na srdci...
· TIPY NA VÝLETY
· Hallstatt, Grossgloc...
· Dolní Morava a kemp...
Nejdiskutovanější
· žumpa - co na sr... [1807]
· JAPA JE DNES neje... [1264]
Poslední články
· Z kopce do kopce
· Trajekty
· Když se chce, všec...
· Tankování
· "Zákon přírody"
Číst diskuzi
KK 50 + f » Pokec - "klubová akademie" » Pokec - ostatní
 Vytisknout diskuzi
LIDOVÉ LÉČITELSTVÍ
Jarda a Maru
bestpage.sk/gif/hmyz/gif-bestpage-sk-259.gif

OČISTNÁ SÍLA MEDOVÉ VODY
O zdravotních efektech medu jste už zajisté slyšeli, ale možná jste neslyšeli o léčivých vlastnostech medové vody.

PŘÍPRAVA MEDOVÉ VODY :
Do sklenice vlažné vody dejte čajovou lžičku medu. Získáte tak 30 % medový roztok, který má podobné složení jako krevní plasma. Med vytváří ve vodě shluky složek, které zvyšují účinnost. Medová voda je organismem velice snadno vstřebávána.

LÉČIVÉ ÚČINKY MEDOVÉ VODY :
Pomáhá srovnat zažívací procesy a umožňuje rozhýbat lenivé střevo.
Medová voda navíc pomáhá omlazení střevní mikroflóry.
Čistí zažívání od parazitů a brání jejich množení.
Pomáhá odstranit nahromaděné toxiny ve střevech.
Posiluje imunitní systém.
Čistí plíce od hlenu a pomáhá proti bronchitidě
Dochází k čistění buněk celého organismu.
Zvyšují se vlastnosti antivirové, antibakteriální a antimykotické.
Pomáhá preventivně proti nepříjemné noční potřebě na toaletu.
Medová voda pomáhá ulehčit přepracovaným ledvinám.

JAK MEDOVOU VODU KONZUMOVAT:
Z preventivních důvodů je vhodné dopřát si vodu každý den ráno na lačný žaludek. Voda se rychle dostává do střev a dostává se snadno do krve.
Můžete vodu konzumovat i na večer - nemusíte se obávat potřeby noční toalety, neboť medová voda uklidňuje ledviny.
Důležité je vždy připravit čerstvou medovou vodu.
 
yetti
a taky doplním, že pomazáním se medem se začnete neskutečně potit a budete mít kůži jako dětskou prdelku .... ale funguje to jen v sauně, jinak se pouze zalepíte Pff
 
http://soumar-sro.cz
yetti
.... a pro ty co si myslej, že kecám:

Medový ceremoniál
Patří mezi nejoblíbenější ceremoniály. Po prvním pořádném polití kamenů dostanete med a celé tělo si potíráte rozehřátým medem. Někde Vám med dají jen tak do dlaně, jinde mají speciální misky. Jinde keramickou nádobu. Častý dotaz návštěvníků je zda je to skutečně pravý včelí med. Odpověď je ano, a můžete si jej i vyzkoušet. Je slaďoučký. Nicméně opravdu slouží hlavně na potírání těla. Kůže je totiž pak krásně hebká a vláčná. Zajímavé je, že se med vpije do pokožky a na konci ceremioniálu vycházíte ze sauny a nejste nikde "lepkaví". Opravdu příjemné. Po aplikaci medu proběhne ještě polití kamenů, používají se zejména sladší, ovocné esence. Po ukončení ceremoniálu byste měli ještě několik minut nechat působit med a projít se nejlépe po čerstvém vzduchu. To umožňují zejména dřevěné domky v Německu. Teprve po chvíli následuje tradiční ochlazení. Máte rádi třeba prudké ochlazení pomocí vědra s vodou zavěšeného nad Vámi? Zatáhnete a... Po tomto ceremoniálu je důležité věnovat čas následné relaxaci.
 
http://soumar-sro.cz
Jarda a Maru
NAMOČENÉ MANDLE JAKO LÉK
img22.rajce.idnes.cz/d2201/13/13455/13455633_12058900c547ef9fc37d18dbd5a729da/images/images4.jpg
NAMOČTE SI PŘES NOC 4 KS MANDLÍ A RÁNO JE SNĚZTE

Mandle po namočení do vody masívně uvolňují esenciální vitamíny a minerály jako vitamin E, zinek, vápník, hořčíík, omega-3 mastné kyseliny a mnohé další. Konzumace namočených mandlí dělá trávení jednodušším a pro tělo je tak k dispozici větší množství živin, které mandle obsahují. Platí to i pro ostatní ořechy a semena.

JAK NÁM PROSPÍVÁ PRAVIDELNÁ KONZUMACE 4 NAMOČENÝCH MANDLÍ DENNĚ ?

Mononenasycené tuky, bílkoviny a draslík z mandlí jsou prospěšné pro vaše srdce. Také vitamín E snižuje riziko chronických onemocnění srdce. Hořčík vás zase chrání před akutním srdečním infarktem. Mandle navíc snižují záněty, které poškozují cévy a tepny.

Každodenní konzumací mandlí si zvýšíte energetickou úroveň. Mangan, měď a riboflavin z mandlí pomáhají zvyšovat produkci energie a rychlost vašeho metabolismu.
Díky již zmíněnému vitamínu E a vápníku snižují hladinu cholesterolu v krvi.

Mandle pomáhají k rozvoji zdravého a výkonného mozku. Jde např. o látku L-karnitin, který zlepšuje paměť a snižuje riziko Alzhaimerovy choroby.

Vápník, hořčík a fosfor z mandlí prospívají zdraví kostí a účinně předchází vzniku osteroporózy.

Draslík přítomen v mandlích přispívá k regulování krevního tlaku a brání jeho zvyšování. Nízký obsah sodíku zase pomáhá kontrolovat přílišnou fluktuaci krevního tlaku.

Je prokázáno, že pravidelná konzumace mandlí snižuje riziko rakoviny tlustého střeva tím, že zlepšuje průchodnost střev, aby v nich potrava nezahnívala a netvořily se z ní toxiny.
Kromě toho obsažený vitamín B17 je známý svými mocnými protirakovinnými účinky
Upravil/a Jarda a Maru dne 05.02.2017 21:45
 
Jarda a Maru
Přečtěte si to..... až .....nejméně hodinu po jídle..... http://www.tyden....29540.html

smileys.cz/smiles/smajlici-nemoc/smileys-cz-7.gif
 
Jarda a Maru
img29.rajce.idnes.cz/d2903/14/14373/14373830_e37f90e1601d09a9088c4d8cf41bf3aa/images/UREGWWPX.jpg

LÉČIVÉ ÚČINKY OBYČEJNÝCH BRAMBOR

Brambory jsou nejen výživné a mají poměrně dobré složení z hlediska obsahu minerálů. Jsou také léčivé. Zejména zasyrova můžeme získat mnohé zdravotní účinky. Čtěte další informace

Syrové neznamená zelené

Pokud se obáváte, že syrové brambory jsou jedovaté, obáváte se zbytečně. Syrové brambory jsou zcela v pořádku. Nesmí být ale zelené. Zelené brambory totiž obsahují alkaloid solanin, který je neurotoxický a je pro naše zdraví vysloveně nebezpečný. Vykrajovat bychom měli všechny zelené části i klíčky a očka. Vyhnout bychom se měli též přehnojeným bramborám plným dusíku. Poznají se tak, že mívají uvnitř dutinu, která vznikne roztržením hlízy při rychlém růstu.

Co používat

Pokud chcete použít brambory k léčení, můžete je buď najemno nastrouhat a využít tímto způsobem k obkladům i ke konzumaci. Na mnoho potíží stačí bramborová šťáva, kterou získáte vylisováním nebo v jakémkoli odšťavňovači. Některé recepty také počítají s naložením kousků brambor do vody přes noc.

Použití šťávy z brambor

Velmi významné je použití šťávy z brambor při žaludečních a střevních potížích. Šťáva totiž působí i proti žaludečním vředům a hojí také zánět střev. Pro tento účel popíjíme 3x denně 1dl šťávy. Brambory obsahují hodně draslíku. Při pravidelném popíjení šťávy dojde k mírnému poklesu krevního tlaku. Ti, kdo mají příliš nízký tlak, by si proto měli dát pozor. Nevhodná je šťáva z brambor pro ty, kdo mají draslíku nadbytek. Například pro lidi s nemocnými ledvinami. I tito lidé ale mohou používat bramborovou šťávu jako kloktadlo. Její protizánětlivé účinky působí v ústní dutině na afty či paradentózu. Z bramborové šťávy si můžete připravit také nápoj na podporu imunity. Přidáte ještě šťávu z červené řepy, trochu rakytníkové šťávy a trochu citronové šťávy.

Použití nastrouhaných brambor

Nastrouhané brambory se hodí jako obklad na různé ekzémy, akné a konečně také jako hydratující pleťová maska. Necháváme působit zhruba 25 minut. Brambora je účinná i při popáleninách. Pro léčebné účely bychom měli postup opakovat alespoň třikrát týdně.


Někteří doporučují i konzumaci syrových nastrouhaných brambor ráno na lačno při zánětech střev. V některých případech se tak uklidní i vleklé a obtížné záněty. Pacienti s Crohnovou chorobou by tedy měli zbystřit a buď šťávu nebo nastrouhaný brambor vyzkoušet.

Použití vařených brambor

V některých případech se doporučuje použít uvařenou a rozmačkanou bramboru. Například na ječné zrno by se měla přiložit brambora ve slupce zabalená do kapesníku. Její teplota by měla být co nejvyšší – co snesete. Nechat přiložené asi 15 minut. Bramborové obklady z vařených brambor se dají použít i pro různé hojivé masky. Pokud uvaříme dvě brambory ve slupce, přidáme lžíci kukuřičné mouky, dvě lžíce mléka a malou lžičku citronové šťávy, vše rozmačkáte, získáte dobrý prostředek na zjemnění popraskané kůže. Zabalte ruce či nohy do igelitu a nechte působit asi 20 minut. Pak důkladně omyjte a ošetřete krémem...... smileys.cz/smiles/smajlici-gesto-ruky/smileys-cz-197.gif
 
Jarda a Maru
SŮL NAD ZLATO img29.rajce.idnes.cz/d2903/14/14373/14373830_e37f90e1601d09a9088c4d8cf41bf3aa/images/imagesXZ0XF586.jpg

Slyšeli jste už něco o čištění domácnosti od negativních energií solí, nebo je to pro Vás novinka?

Pokud se Vám už stalo, že jste u někoho viděli pohár se solí a v duchu jste nechápavě nadzvedli obočí, dnes se dozvíte důvod. Jde o velmi užitečný a prospěšný trik, který do domu přináší štěstí a prosperitu. A nejsou to žádné babské pověry.

Sůl je totiž nejsilnějším komponentem při čištění energií v domě. Pokud Vás trápí chronická únava, pochmurná nálada, smutek, či dokonce apatie, je velmi pravděpodobné, že máte v domě nahromaděnou negativní energii. Donést Vám ji mohla klidně i návštěva z předminulého týdne. Celkem postačí, že Vám někdo závidí hoc i nejmenší drobnost.

Jak si vyčistit dům?
Smíchejte polévkovou lžíci vody, polévkovou lžíci octa a čajovou lžičku soli. Sůl nerozpouštějte, pouze ji do tekutiny nasypte a nechte klesnout ke dnu. Měla by zůstat viditelná. Někteří lidé v jiných zemích čistí dům i tak, že skleněnou misku naplní solí a pokapou ji octem.

Pokud jste se však rozhodli pro solnou směs s vodou a octem, dejte ji do skleněné misky, nebo sklenice a postavte nádobu do místnosti, kde trávíte nejvíce času. V ložnici, obýváku, nebo kuchyni, nádoba se solí by měla být na světlém místě. Pokud se cítíte špatně v celém domě, klidně rozložte nádobky se solí v každém pokoji.
Po 24 hodinách se podívejte, zda se sůl vynořila na povrch poháru. Pokud je sůl nahoře, vše vylijte a postup opakujte. Opakujte ho tolikrát a tolik dní, dokud sůl nezůstane na dně poháru. Tehdy si můžete být jisti, že Váš příbytek je vyčištěn od negativních energií a uvidíte, že lépe se budete cítit i Vy. Tento postup lze opakovat kdykoliv a dokonce i preventivně několikrát za měsíc.

Má vědecké vysvětlení
Pokud se divíte a kroutíte hlavou se slovy, že jde o nesmysly, zadržte. Čištění energií solí má totiž vědecké vysvětlení, podložili ho už desítky let dozadu. Sůl nasycuje vzduch negativními ionty a ty následně vytvářejí pozitivní vibrace. Je to vynikající metoda, která Vám pročistí dům i v případě, že se cítíte docela v pohodě.

Na pročištění domácnosti slouží i aromaterapie nebo zářivá energie, kterou vydávají ze sebe některé druhy rostlin a téměř všechny druhy zvířat. Nejznámějšími polykači negativní energie jsou kočky, ale nejsou jediné. Totéž Vám v domácnosti udělá jakýkoliv chlupáč. Nečekejte to pouze od rybiček, hadů a terarijních zvířat. Kromě toho jsou na takové účely stále dovážené i originální solné kameny, úlomky ze solných dolů. A to už celé věky. img29.rajce.idnes.cz/d2903/14/14373/14373830_e37f90e1601d09a9088c4d8cf41bf3aa/images/cisteniecat-1058095_960_7201.jpg
 
Jarda a Maru
JAK ODSTRANIT "CHEMII" Z (kupovaného) OVOCE A ZELENINY
http://hobby.deni...-internetu ..... bestpage.sk/gif/jidlo-piti/gif-bestpage-sk-359.gif
 
Jarda a Maru
www.celysvet.cz/skin/smile/s3476.gifOd zítřka začnu cvičit ... https://www.youtu...DNAuSHIwrg Cool
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
Jarda a Maru
Znáte bod dlouhověkosti Zu San Li? https://www.super...zu-san-li/
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
jana a franta
Maru, toho Číňana cvičím už dost dlouho. Má toho cvičení hodně a já taky hodně problémů, takže ho mám v merku. A specielně na záda je to OK. Tak jen do toho! Mrknutí
 
Jarda a Maru
Jani (i ostatní), a znáš i kraniosakrální terapii? https://www.youtu...1gB4oeJIRYÚsměv
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
jana a franta
Tak to neznám, prostuduju si to, ale zatím mi stačí cvičení, která znám.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 96
· Nejnovější člen: Amalka
Události
<< Srpen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Žádné události.

Anketa
Kolik nocí ročně přespíte v karavanu?

Do 14 nocí
Do 14 nocí
0% [0 Hlasy]

Do 30 nocí
Do 30 nocí
0% [0 Hlasy]

Do 60 nocí
Do 60 nocí
67% [2 Hlasy]

Nad 60 nocí
Nad 60 nocí
33% [1 Hlas]

Hlasy: 3
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 29.05.2022 19:21

Archív anket
3,290,871 návštěv