04.02.2023 14:04
Navigace
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

vofi
27.12.2022 16:56
Hezký nový rok přejeme z Hegyka.[b] Šklebící se [/b]

Jarda a Maru
23.10.2022 18:54
Ahoj Vofíci, užívejte si to ... my se chystáme v půlce listopadu do Dunajské Stredy a jestli nevymyslím něco jiného, tak o Vánocích tamtéž Úsměv

vofi
22.10.2022 21:45
Pěkný pozdrav z Hegyka !!!! Úsměv

RadekH
01.06.2018 20:12
V Budišově je hezký kemp a super langoše.

Jarda a Maru
01.06.2018 20:04
Prší, prší, jen se leje.... Zdravíme vás všechny z Budišova nad Budišovkou. Zítra Kružberk a Slezská Harta. ☔ ☔ ☔🌟🌟🌟

Diskuze fóra
Nejnovější diskuze
· 6 M - Setkání maji...
· žumpa - co na srdci...
· Jarní výjezd od 18...
· Vranovská přehrada...
· vtípek
Nejdiskutovanější
· žumpa - co na sr... [1869]
· vtípek [190]
· 6 M - Setkání m... [12]
· Jarní výjezd od... [4]
· Vranovská přehr... [1]
Poslední články
· Z kopce do kopce
· Trajekty
· Když se chce, všec...
· Tankování
· "Zákon přírody"
Číst diskuzi
KK 50 + f » Technika » Doplňky
 Vytisknout diskuzi
Boky na markýzu
Admin_Radek
Ahoj, koupil jsem si na Hobbíka 4,5 metrovou pytlíkovou markýzu Caravanstore. Z dřívějška jsme byli zvyklí na stříšku s boky, tak se chci zeptat, jestli někdo něco takového máte. Nemyslím ty origo za 2,5 tisíce kus, ale něco vlastního. Dalších 5 litrů se mi dávat nechce.
Radek 49, Pavla 44, Ruda 17, Honza 14, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané

JosDosk
Ahoj. Nebylo by možné, že by Ti (Vám) to ušili v nějaké opravně stanů?. Mi na KAPRa celý stan (radši říkám veranda, i když ta kaprovská je dosti vzdálená tomuto názvu, viz fotogalerie), tak předstan dle mého návrhu (střihu) šila paní Novotná z Předmostí (= Přerov). Její telefonní číslo je 777 104 757. Určitě by ušila i boky na markýzu. Cosi (sluneční klapky na kola) šila i Petrovi Ch, volal jsem jí tak před třemi měsíci. Čáo, Pepa
Recesista a mystifikátor

drbolovi
Radku,naši známí nechali šít bočnice v Lomnici n/Popelkou.Přijeli vlastní obytkou,tam vše změřili /šijí stany i pro vojáky/,ale výsledek nic moc-křivě našitá okna,dole bok taky neseděl.
My máme bočnice koupeny originál v Campi-shopu a jsme nad míru spokojeni.Ty peníze se vyplatily.Koupili jsme nejprve bočnice a pak i přední stěnu a tak to můžeme mít uzavřené-např. termály jaro-podzim.

JosDosk
Ahoj, s těmi bočními díly je to vždy problematické. Karavan (obyt. auto) vyrovnáš, ale terén okolo ne. Takže, pokud se terén svažuje ať už od karavanu, nebo ke karavanu, boční okna budou vždy nakřivo. Vyhovují pak jen kulatá okna. Tak to měly, si vzpomínám, i některé větší samostatné (ne ke karavanu) stany. Když jsem dodělal KAPRa, tak jsem musel vymyslet také atypický předstan - k atypickému karavanu. A ten mi ušila právě paní Novotná z Přerova Předmostí dle mého přesného návrhu. Hlavní zadání ale pro mne bylo, aby střecha předstanu nevytvářela nikdy žádné vodní lavory při děšti. Naštěstí se mi to podařilo. Sestava je stále funkční v Příkazích u OL. Čáo, Pepa
Upravil/a JosDosk dne 12.12.2016 15:17
Recesista a mystifikátor

drbolovi
Myslela jsem našití oken křivo- v látce,ne jak se vidí podle terénu.A to je důležité.Víš Radku,dnes se Ti zdá tisícovka navíc za bočnici dost,ale předstan máš přece jen na pár roků a dívej se pak stále na nekvalitní práci.Originál se také dobře spojuje s markýzou a tvoří pak ucelený stan.Vypadá to i esteticky pěkně,než nějaké slepence,to je jen ale náš názor.

Admin_Radek
Evo, na výjezdu to obhlídnu, asi fakt půjdu do originálních boků od Fiammy.
Radek 49, Pavla 44, Ruda 17, Honza 14, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané

Jano
Ja ale chápem Radka, prečo to chce takto riešiť.
My sme pred viac rokmi na karavan kúpili 6 metrov dlhý pevný a odolný príštrešok Variabella, ktorý sa dá v lište posúvať. Potrebovali sme ho totiž hlavne preto, aby nás ochránil pred dažďom a slnečnými lúčmi. Potom sme zistili, že sem-tam by sa zišlo mať, ako píše Pepa, aj akúsi verandu, ktorú využijeme v prípade horšieho počasia - v daždi, pri silnom vetre. V akcii, za polovičnú cenu sme si kúpili ľahšiu slnečnú strechu. Po menšej úprave sme získali dva predné diely s oknami a jeden bočný. Všetky sa dajú ľahko a rýcho posúvať pomocou "očiek" po natiahnutom lanku. Maximálne za dve minúty máme v podstate predstan. Možno to nevyzerá až tak estetický. Ale kto je zvedavý na estetiku, keď leje, fúka vietor, alebo počas tmavej noci, keď to máme tiež zatiahnuté? Inak v podstate celé dni je to aj tak zrolované pri tyčiach.
Jano přiloženo následujícíobrázek:
p5032794_2.jpg

Upravil/a Jano dne 13.12.2016 09:51

Jano
Ešte jeden pohľad:
Jano přiloženo následujícíobrázek:
p5032796_3.jpg

Upravil/a Jano dne 13.12.2016 09:57

Admin_Radek
drbolovi napsal:

Radku,naši známí nechali šít bočnice v Lomnici n/Popelkou.Přijeli vlastní obytkou,tam vše změřili /šijí stany i pro vojáky/,ale výsledek nic moc-křivě našitá okna,dole bok taky neseděl.
My máme bočnice koupeny originál v Campi-shopu a jsme nad míru spokojeni.Ty peníze se vyplatily.Koupili jsme nejprve bočnice a pak i přední stěnu a tak to můžeme mít uzavřené-např. termály jaro-podzim.

Postupným smiřováním se s cenou jsem došel ke stejnému názoru jako Eva. Nakonec nejspíš neobjednám jen boky, ale celý uzavřený stan od Fiammy za nekřesťanské peníze. https://youtu.be/... . Ale co bych s těma prachama dělal, furt to plesniví, když to párkrát za den vidlema nepřevracím Šklebící seŠklebící seŠklebící se.

drbolovi
[img]http://www.campi-shop.cz/deploy/img/products/9831/9831.jpg[/img] is not a valid Image.

Radku,
my máme celý tento předstan-typ Berger a jsme spokojeni.Můžeme dát jen bočnice,nebo i přední stěnu.

Admin_Radek
Ahoj, koukal jsem na to, ale originální řešení od Fiammy je o několik tisícovek levnější a navíc přední strana Berger je jen 300 nebo 400 cm. Já mám markýzu 440 cm, budu tedy objednávat originální Privacy Room. Ale jinak podle obrázku je to prakticky to stejné. Snad budu spokojený.

JosDosk
Ahoj všem. Vždy jsem si myslel, že ten, kdo dává přednost markýze, tak je to kvůli jednoduchosti a úspoře času při zabydlování. Ale po shlédnutí toho istruktážního videa vidím, jak složité a náročné je sestavení kompletního "předstanu" pro ochranu před větrem a deštěm, daleko složitější, než navlečení hlavní plachty do lišty (to dá tedy víc práce), a pak jednoduché připojení boků a čelních dílů zdrhovadly, tedy zipsy, když je potřeba. Čáo, Pepa
Recesista a mystifikátor

Admin_Radek
Pepo, problém je v tom, že kdybych chtěl dát stan, musel bych vyndat markýzu. A v 60% ten stan zůstane schovaný a jen se vyroluje markýza. Taky z toho nejsem nadšený, ale když mám markýzu, připadá mi to jako nejlepší kompromis.

Tak se budu těšit dlouho, stan není skladem ani v Německu a bude asi až v půlce května. No co už Naštvaný
Upravil/a Admin_Radek dne 10.04.2017 17:37

yetti
https://www.youtu...Z4cPBpJiWc .... furt ty boky Pff

http://soumar-sro.cz
Admin_Radek
To je aspon normalni holka Úsměv.

JosDosk
Ahoj všem. Jasně, anorektičky nechceme, vždy jen normální holky - ať má třeba sedmdesát. Čáo, Pepa
Recesista a mystifikátor

yetti
.... jé, já sem omylem poslal místo boky na markýzu boky na princeznu .... sem to ale popleta ..... Úsměv

http://soumar-sro.cz
Jarek a Ruzena
Ahoj,prodám boky k markíze široké 293cm,půdorys 210 krát 284cm.
Vlastní výroba, prodám za cenu materiálu včetně rozpěrných tyčí. Cena 5 700kč.
V případě zájmu pošlu fotky.

Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line