21.11.2018 16:34
Navigace
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

RadekH
01.06.2018 20:12
V Budišově je hezký kemp a super langoše.

Jarda a Maru
01.06.2018 20:04
Prší, prší, jen se leje.... Zdravíme vás všechny z Budišova nad Budišovkou. Zítra Kružberk a Slezská Harta. ☔ ☔ ☔🌟🌟🌟

Helena a Jirka
09.04.2018 09:37
Zdravíme, rádi bychom jeli na sraz do Náchoda ale nevidím kde se přihlásit. Díky

Admin_Radek
01.04.2018 14:07
Zdravíme vsechny ze Sárváru. Počasí nic moc, ale v karavanu je fajn Úsměv.

Najf Fanda a Jarka
17.03.2018 10:34
Ahoj, my jedeme do Pápy

Diskuze fóra
Nejnovější diskuze
· žumpa - co na srdci...
· JAPA JE DNES nejen u...
· TIPY NA VÝLETY
· vtípek
· Caravaning Brno 2018
Nejdiskutovanější
· JAPA JE DNES neje... [915]
· žumpa - co na sr... [621]
Poslední články
· Z kopce do kopce
· Trajekty
· Když se chce, všec...
· Tankování
· "Zákon přírody"
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Tři a půl dne ve Vidni
Admin_Radek
Letos jsme místo maďarskych termálů koncem října absolvovali výjezd do Vídně. Podotýkám, že oslavit 100. výročí ČSR v hlavním městě monarchie byla spíš náhoda a ne rebelství 😁.
Příjezd do kempu byl horor - jednak s karavanem jet po čtyřpruhové silnici přes centrum Vídně a pak jsme navíc za tmy zajeli do "kempu", kam nás navedla navigace. Byly tam karavny, pustili nás dovnitř, ale při bližším pohledu to bylo spíše hipísácké doupě, lidi s dlouhými vlasy tam seděli okolo ohně , všude bylo cítit marjánu. Spadl nám kámen ze srdce, když nám jeden pán vysvětlil, že regulérní kemp je o 400 m dál.
Druhý a třetí den jsme jezdili po památkách, čtvrtý jsem trpěl v obchodních domech jako nosič košíku, vychvalovatel slušivosti nového oblečení a konečně sponzor celého nákupu.
Vídeň asi všichni znáte, tak napíšu jen pocity a postřehy. Centrum je nádherné a přelidněné. Většinou jde o hromady 4-5 patrových činžáků, mezi nimi krásné opravené památky. Městská doprava - metro a tramvaje, mi pripadaly ne příliš čisté, ale jezdily na čas a na cestování po městě byly ideální. Na semaforech na přechodech ve Vídni nejsou panáčci jako u nás, ale buď dva panáčci, dvě panenky nebo panáček a panenka. Praštěné, kam až ta politická korektnost došla. Všude zákazy psů - do Hofburgu, Schönbrunnu ani Belvederu jsme se nedostali, tedy ani do zahrad. Chápu, že nechtějí, aby jim v parku psi čůrali po stromech a dělali bobky na trávě, ale my jsme měli našeho krysaříka ve vaku na břichu a jen se nosil. Nechápu- u nás, když vidí, že psa neseme, pouštěli nás i na normální prohlídky zámků. Jinak neměl jsem letos vůbec ten pocit ohromení, který jsem měl v roce 1989. Teď jsem si říkal, že Vídeň je hezká, ale Olomouc hezčí a čistější i co se týká MHD. Posledním poznatkem je, že imigrantů s hidžábem nebo černochů jsme viděli relativně dost, ale většinou jako pracující - pokladní, řidiči autobusů, prodejci novin, rychlého občerstvení. Žádné hloučky nepracujících jsem tam neviděl. Tož tak. A co Vy? Jaké máte zkušenosti s Vídní?
Upravil/a Admin_Radek dne 30.10.2018 19:49
Radek 44, Pavla 40, Ruda 12, Honza 9, malé pražské kresařik Chipík, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
Radku, my Vídeň taky neznáme. V roce 1989 jsme tam byli několikrát na nákupech a od té doby jí jen projíždíme obchvatem po dálnici do HR. Vloni jsme se tam chtěli vypravit na předvánoční trhy, ale někdo mi poslal mejl, jak tam kdesi v parku u Dunaje dělají imigranti pikniky, a tak jsme zůstali jen ve Znojmě a na Hatích. A letos, jestli se vypravíme na předvánoční trhy, tak do Polska asi do Wroclawi nebo neznáš a nebo neznáte někdo něco pěkného blíž, třeba hned za hranicemi? Úsměv
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
Admin_Radek
Já přes Vídeň jezdím alespoň 3x do roka, tak jsme ji letos zkusili. Nejsem zklamaný, bylo to fajn, jen už jsem nebyl "s otevřenou hubou" jako v 1989. Tehdy mi to připadalo jako UFO, teď vidím, jaký velký pokrok jsme udělali my, Slováci, Poláci oproti západu. Nemyslím v platech, ale města máme už stejně hezká, MHD mi připadalo ve Vídni snad i zaostalejší.
K Wroclawi Ti bohužel neporadím. Ještě jsme tam nebyli.
Jinak Vídeň můžu doporučit. Památky jsou fakt krásné, bez psa to stojí za to. Kdybyste jeli, doporučuji koupit Vienna card.
Radek 44, Pavla 40, Ruda 12, Honza 9, malé pražské kresařik Chipík, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
Já už si podrobnosti moc nevybavuju, ale ve Vídni jsme taky byli v 89. roce hned po otevření hranic, jak nás Rakušané zvali k návštěvě. Bylo to v zimě, mrzlo, ale nebyl sníh, tak jsme hned v těch prvních dnech někdy navečer vyrazili s karavanem a třemi dětmi a přespali jsme tam někde na "záchytném" parkovišti a druhý den ráno (až jsme rozmrzli) jsme vyrazili do města. Hlavně po obchodech po hlavních třídách, protože děcka památky vůbec nezajímaly, ty koukaly jen po zboží a všechno chtěly koupit, jenže my tehdy moc šilinků a marek neměli. Jestli si pamatujete, ze začátku jsme dostávali jen takový nějaký příděl různých měn a na osobu.
No, a v pozdějších letech jsme začali poznávat další země, i Rakousko, ale na Vídeň jsme taknějak pozapomněli, tu máme blízko, tak někdy jindy .... A navíc všichni pamatujeme, jak se Vídní nedalo projet ráno, vpoledne, ani v noci. My jsme to řešili a většinou jsme měli kliku, že jsme přespali na Hatích a ráno kolem 4. hodiny jsme vyrazili a teprve až za Vídní někde na parkovišti se nasnídali ....Šklebící seŠklebící se ... takže nás to teprve čeká ... Šklebící se
Ať je to jak je to, hlavně že to je ... bestpage.cz/smiles/veci140.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 60
· Nejnovější člen: Mirek79
Události
<< Listopad 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Žádné události.

Anketa
Jaký čas byste preferovali

Nechat jen středoevropský čas
Nechat jen středoevropský čas
64% [7 Hlasy]

Nechat jen letní čas
Nechat jen letní čas
18% [2 Hlasy]

Nechat střídání času
Nechat střídání času
18% [2 Hlasy]

Je mi to jedno - vstávám podle světla
Je mi to jedno - vstávám podle světla
0% [0 Hlasy]

Hlasy: 11
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 31.10.2018 18:16

Archív anket
1,721,700 návštěv