19.04.2024 05:18
Navigace
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

vofi
27.12.2022 16:56
Hezký nový rok přejeme z Hegyka.[b] Šklebící se [/b]

Jarda a Maru
23.10.2022 18:54
Ahoj Vofíci, užívejte si to ... my se chystáme v půlce listopadu do Dunajské Stredy a jestli nevymyslím něco jiného, tak o Vánocích tamtéž Úsměv

vofi
22.10.2022 21:45
Pěkný pozdrav z Hegyka !!!! Úsměv

RadekH
01.06.2018 20:12
V Budišově je hezký kemp a super langoše.

Jarda a Maru
01.06.2018 20:04
Prší, prší, jen se leje.... Zdravíme vás všechny z Budišova nad Budišovkou. Zítra Kružberk a Slezská Harta. ☔ ☔ ☔🌟🌟🌟

Diskuze fóra
Nejnovější diskuze
· Jarní výjezd od 25...
· žumpa - co na srdci...
· Narozeniny,jmeniny
· Adminovy výjezdy
· VELIKONOČNÍ PŘÁNÍ
Nejdiskutovanější
· žumpa - co na sr... [2006]
· Jarní výjezd od... [11]
Poslední články
· ŠEJBA Jaroslav HALA...
· Z kopce do kopce
· Trajekty
· Když se chce, všec...
· Tankování
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
POLSKO - přelom srpen - září 2018
Jarda a Maru
img29.rajce.idnes.cz/d2903/14/14373/14373830_e37f90e1601d09a9088c4d8cf41bf3aa/images/images2FDFP4XJ.jpg

Letos bychom chtěli projet a trochu poznat Polsko, které vůbec neznáme. Má někdo tipy na pěkná a zajímavá místa a poradí, než sama něco najdu? Mám na mysli především přírodní zajímavosti... a trasu asi Zakopane, Wieliczka, Varšava, podél řeky Wisly a nebo kolem Mazurských jezer .... až k Baltu - Gdaňsk, písečné duny, majáky a koupání ....
U Mazurských jezer a u Baltu bychom se rádi zdrželi a vykoupali, tak jestli se tam dá stát "na divoko" a nebo znáte šikovný kemp, odkud bychom mohli vyjíždět okruhy na kolech.... Zatím čerpám informace ze zájezdů cestovek a čtu diskuse tak z roku 2010, že cyklostezky u Mazur jsou jen po vedlejších silnicích nebo jen písčité a buď vedou lesem nebo rákosím.... Radku, mám dojem (?), že ty´s vloni na Mazurech byl ? Úsměv
 
Admin_Radek
Jo, loni na Mazurách, předloni na Helu. Ale cestujeme jinak. Kempy a od odpojeného "baráku" autem na výlety. Určitě z toho, co jsme viděli doporučuju:
- Lodž
- Warszawu
- Gdaňsk
- Lebu
- Hel
- Vlčí doupě
- Malbork
- Elblag
- Krakow, Březinka (Birkenau), Wieliczka (poslední dvě teprve chystáme)
- Gizycko (otočný most)

a víc mě nenapadá. Letos asi Polsko nedáme, tak Ti můžu, když mi to aspoň 10x připomeneš, dovézt do Náchoda bedekr na celé Polsko.
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
Admin_Radek napsal:


.... Letos asi Polsko nedáme, tak Ti můžu, když mi to aspoň 10x připomeneš, dovézt do Náchoda bedekr na celé Polsko.


Radku, já jen aby řeč nestála a psaní se nezaseklo.....Šklebící se "Průvodci" byli vždycky moje nejmilejší čtivo a já si v nich četla a "cestovala" už v době, kdy se "ven" ještě nedalo a tak jich mám doma půl skříně a některé skvosty dokonce ještě za 16,- Kčs ... Mám Mexiko, Egypt, Izrael i Čínu, ale představ si, že Polsko nemám .... A na tom obrázku je u Zakopaneho Morskie oko, ke kterému si chceme vyšlápnout asi 2,5 hodinky cesty z parkoviště. Tam jste možná taky nebyli ...ÚsměvÚsměv
 
Admin_Radek
Ale byli, kdysi s tchánama na dovolené v Tatrách. Ale to je strašně dlouho, tak pred 30 kily Šklebící se. Tak já ten 2 roky starý bedekr najdu a zabalím ho s sebou do Náchoda. Ale připomínej!
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
Ale neé, Radku ... ten tvůj bedekr nehledej ani ho nebal s sebou do Náchoda. Já to stejně nevydržím a koupím si ho a rozšířím si tak svoji průvodcovskou sbírku....Šklebící se, bo si myslím, že v Polsku a na Slovensku nezůstaneme jen u jedné návštěvy .... Úsměv
A jinak pomalu probírám ten tvůj seznam. Ve Varšavě nám zřejmě stačí projít historické centrum - Staré město ? A to Hitlerovo Vlčí doupě stojí za to navštívit ? Když tak jen asi pro Jarka, já to předem vzdávám....Vyděšený Šklebící se
 
Admin_Radek
Warszawa- asi fakt jen centrum plus ten Stalinův mrakodrap. Ten je nádherný, včera byla reportáž, ze polští politici teď horují pro jeho zbourání. Dementi jedni.

Hitlerovo Vlčí doupě - pro mě a Pavlu to byl jeden z nejhezčích výletů. Oběma se líbilo doupě, Pavle pak výlet do nedalekého Ketrzyna, kde v místním CCC měli výprodej letních bot a mě to stálo dvoje žabky, jedny sandále a jedny espadrilky. Celkem ale jen za cca 850 Kč. Hlavně byla nadšená, že v Ketrzyně mají dívky malé nožky, protože na její 41 ky měli hodně bot i ve výprodeji, u nás nic ani za plnou cenu.

Jo a ta staruwka ve Warszawě je postavená v 70. letech 20. století. Takže já jsem asi tak starý jako staré město ve Warszawě Šklebící se.
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Jarda a Maru
Radku, tak už mám ve své průvodcovské sbírce i Polsko a dokonce i Skotsko od Berlitze. Do Polska jsem se už začetla a Skotsko mám, protože plánovat cesty se musí, a co kdybych se nakonec nechala Jarkem přesvědčit jet do země, kde (pro mě z nepochopitelných důvodů a proti mé neorientační schopnosti ) jezdí po opačné straně silnic než u nás a kde 300 dní v roce proprší a profučí a kde nám doporučují vybavit se nepromokavými návlekovými kalhotami, vysokými pevnými botami a kloboukem, který nám neuletí ... www.celysvet.cz/skin/smile/s4994.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 99
· Nejnovější člen: zlebaci
Události
<< Září 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Žádné události.

Anketa
Kolik nocí ročně přespíte v karavanu?

Do 14 nocí
Do 14 nocí
0% [0 Hlasy]

Do 30 nocí
Do 30 nocí
9% [1 Hlas]

Do 60 nocí
Do 60 nocí
55% [6 Hlasy]

Nad 60 nocí
Nad 60 nocí
36% [4 Hlasy]

Hlasy: 11
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 29.05.2022 19:21

Archív anket
3,761,212 návštěv